خرید لپ ‌تاپ مهندسی

انواع لپ‌تاپ مخصوص مهندسی باید به‌اندازه‌ای قدرتمند باشند که بتوانند نرم‌افزارهای قوی را اجرا کنند، درحالی‌که باید به‌اندازه کافی سبک و کارآمد بوده تا بتوانند یک روز را بدون تمام‌شدن شارژ به اتمام برسانند. پیشرفت‌های اخیر در پردازنده و کارت گرافیک، لپ‌تاپ‌هایی را به بازار آورده است که سبک، بادوام و مناسب برای انجام پروژه‌های مهندسی قوی هستند؛ بنابراین توضیحات ما در مورد قیمت انواع لپ‌تاپ مهندسی و ویژگی‌های لپ‌تاپ‌ مهندسی را بخوانید، تا بتوانید تصمیم درست برای خرید لپ‌تاپ مهندسی داشته باشید.


مشخصات لپ‌ تاپ مهندسی

مشخصات لپ‌ تاپ مهندسی

اگر دانشجوی رشته مهندسی هستید (یا به‌زودی دانشجو خواهید شد!)، به یاد داشته باشید که همه لپ‌تاپ‌ها یکسان ساخته نشده‌اند. در حال حاضر خرید لپ‌تاپ برای کارهای مهندسی یا خرید تبلت به یک ضرورت برای دانشجویان در سراسر جهان تبدیل شده است.

به‌هرحال دانشجویان مهندسی از برنامه‌هایی مانند CAD و MATLAB استفاده می‌کنند که اجرای سنگینی دارند و برای اجرای مؤثر، نیاز به لپ‌تاپ قدرتمندتری دارند. ولی برای کسانی که قیمت لپ تاب مهندسی مهم است و بودجه اولویت، شاید انتخاب بین کروم بوک‌ها عملی‌تر به نظر برسد.

یافتن این تعادل در حال حاضر دشوار است، به‌خصوص زمانی که باید عمر باتری، قابلیت حمل و نمایشگر را نیز در نظر بگیرید. انواع لپ‌تاپ مهندسی با قیمت مناسب باید بتوانند یک روز کامل مطالعه را با یک‌بار شارژ دوام بیاورند و نباید آن‌قدر سنگین باشند که برای جابه‌جایی بین کلاس‌ها شما را خسته کنند. در ادامه به ویژگی‌های بیشتری قبل از بررسی قیمت لپ‌تاپ خوب برای مهندسی می‌پردازیم. اگر دانشجوی رشته نرم‌افزار هستید حتماً مقاله " راهنمای خرید هوشمندانه لپ‌ تاپ برای برنامه‌ نویسی " را بخوانید.


 

پردازنده لپ‌تاپ مهندسی

پردازنده لپ‌تاپ مهندسی

پردازنده، مغز کامپیوتر شما است، و دریافت CPU قدرتمند می‌تواند به شما کمک کند چند کار را هم‌زمان و بدون مشکل اجرا کنید. خرید لپ‌تاپ‌های مهندسی با پردازنده کمتر از Core i5 یا Ryzen 5 انتخاب درستی نیست. در واقع، اگر توانایی خرید لپ‌تاپ با سی‌پی‌یو Core i7 یا Ryzen 7 را دارید، این انتخاب عملکرد لپ‌تاپ شما را به میزان قابل‌توجهی بهبود می‌بخشد.

وقتی صحبت از سرعت پردازنده به میان می‌آید، همه چیز در سرعت کلاک سنجیده می‌شود که در گیگاهرتز اندازه‌گیری می‌شود. هرچه سرعت کلاک بالاتر باشد، سریع‌تر می‌تواند داده‌ها را پردازش کند؛ بنابراین، یک پردازنده با 3 گیگاهرتز سریع‌تر از 2.4 گیگاهرتز است.

هرچه تعداد هسته‌ها در لپ‌تاپ مهندسی با قیمت مناسب بیشتر باشد، برای طراحی، ایجاد محتوا و ویرایش مناسب‌تر است. در مقابل، هر چه هسته‌ها کمتر باشد، برای بازی‌ها و کارهای تکی مناسب‌تر است. برای شما به‌عنوان یک مهندس، یک کامپیوتر با چند هسته (4 به بالا) مناسب است. اگر موارد بالا را گیج‌کننده می‌دانید، فقط به آخرین نسل از آن پردازنده‌های موجود در بازار را پیدا کنید چرا که بهترین هستند. مقاله " لپ‌ تاپ نسل 12 نهایت رؤیای گیمرهای حرفه‌ای" در این زمینه به شما کمک می‌کند.


کارت گرافیک لپ‌ تاپ مهندسی

کارت گرافیک لپ تاپ مهندسی

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد لپتاپ مهندسی باید برنامه‌های پرقدرت را در بسیاری از ویندوزها اجرا کند. نرم‌افزارهایی مثل CAD، نرم‌افزار نقشه‌برداری  و یک برگه بزرگ اکسل که همه به طور هم‌زمان باز و اجرا می‌شوند. به همین دلیل، تقاضا برای کارت‌های گرافیکی پیشرفته در لپ‌تاپ مهندسی بیشتر از لپ‌تاپ‌های معمولی است. 

یک لپ‌تاپ مهندسی با کارت گرافیک اختصاصی قادر خواهد بود برنامه‌های پیچیده‌تری مانند نرم‌افزارهای طراحی که نیاز به پردازش گرافیکی بالایی دارند را اجرا کند. اما بدانید کارت‌های گرافیکی مجزا نسبت به کارت گرافیک مجتمع نیاز به خنک‌کنندگی زیادی دارند و عمر باتری بیشتری مصرف می‌کنند.

برای خرید لپ‌تاپ‌های مهندسی در مورد رشته‌هایی که از نرم‌افزارهای طراحی استفاده می‌کنند، باید دقت کنید که لپ‌تاپ دارای یک کارت گرافیک مجزا برای طراحی باشد. برخلاف کارت گرافیک‌های روی برد، کارت گرافیک‌های گسسته دارای حافظه ویدئویی اختصاصی ۲، ۴ گیگابایت یا بیشتر هستند. این منبع مستقل اختصاصی حافظه ویدئویی، رم سیستم کامپیوتر شما را دست‌نخورده باقی می‌گذارد. در نتیجه، کامپیوتر برنامه‌های مهندسی را سریع‌تر اجرا می‌کند. نمونه‌های رایج کارت گرافیک اختصاصی عبارت‌اند از NVIDIA GeForce GTX 1050، AMD Radeon HD 7970M، NVIDIA Quadro K500 .


رم لپ‌تاپ مهندسی

رم لپ‌تاپ مهندسی

RAM حافظه فعالی است که دست در دست پردازنده کار می‌کند تا به اجرای برنامه‌ها و چندین تب در مرورگر کمک کند. اگر در حال گذراندن هر دوره دانشگاهی هستید، یک مرورگر پر از تب برای تکالیف خود خواهید داشت. رم کمک می‌کند تا حجم بالایی از جستجوها و برنامه‌ها را بدون ازکارانداختن یا هنگ کردن لپ‌تاپ شما حفظ کند. به‌سادگی هر چه رم بالاتر باشد، بهتر است.

توصیه ما به شما برای  خرید لپ‌تاپ مهندسی با بهترین قیمت انتخاب رم 16 گیگابایت یا بیشتر است؛ چون سیستم‌عامل شما حداقل یک‌سوم از آن رم را می‌گیرد و در بهترین حالت 10 یا 12 گیگابایت برای شما باقی می‌ماند. اکثر برنامه‌های این روزها به دلیل سطح پیچیدگی و پردازش گرافیکی، معمولاً رم بیشتری مصرف می‌کنند. اکثر مرورگرهای اینترنتی، مانند گوگل کروم، هر چه برگه‌های بیشتری باز باشد، رم بیشتری مصرف می‌کنند.

این بدان معنا نیست که نمی‌توانید لپ‌تاپ برای کارهای مهندسی با رم 8 گیگابایت داشته باشید، ولی با انتخاب این رم معمولاً نمی‌توانید بیش از یک برنامه را هم‌زمان باز کنید. درعین‌حال لپ‌تاپ مهندسی ارزان  خواهید داشت. 

RAM مهم‌ترین چیزی است که دانشجویان مهندسی باید در هنگام انتخاب لپ‌تاپ روی آن تمرکز کنند که در قیمت لپ‌تاپ مهندسی رده‌بالا تأثیرگذار است.


حافظه لپ‌ تاپ مهندسی

حافظه لپ‌ تاپ مهندسی

ما یک درایو حالت جامد  (SSD) را برای لپ‌تاپ مهندسی قیمت مناسب توصیه می‌کنیم. تفاوت عملکرد بین HDD و SSD خیره‌کننده است. هر بار که برنامه‌ای را از روی دیسک بارگذاری می‌کنید، وجود SSD تفاوت محسوسی ایجاد می‌کند.

حداقل 256 گیگابایت برای SSD نیاز دارید. اگر انتظار دارید داده‌ها، موسیقی یا ویدئوهای زیادی ذخیره کنید، درایو بزرگ‌تر توصیه می‌شود. برای ذخیره‌سازی درایو خود کمتر از 256 گیگابایت نروید. پشیمان خواهید شد. با خرید لپ‌ تاپ جدید حتماً درایو حالت جامد (SSD) یا M.2 SSD خواهید داشت که کمی سریع‌تر از SSD معمولی هستند. 


صفحه‌نمایش لپ‌ تاپ مهندسی

حداقل وضوح صفحه‌نمایش p  1080 برای لپ‌تاپ‌های مهندسی موردنیاز است. صفحه‌نمایش باید برای خواندن و مشاهده راحت باشد و حداقل 12 اینچ مورب باشد. صفحه‌نمایش 14 اینچی بهترین گزینه خرید لپ‌تاپ برای کارهای مهندسی است؛ چراکه از قابلیت حمل و صفحه‌نمایش واقعی بهره می‌برد. بااین‌حال، اگر چیزی بسیار سبک می‌خواهید، یک صفحه‌نمایش 13 اینچی نیز انتخاب خوبی است. در مقایسه با دو مدل قبلی، لپ‌تاپ مهندسی با صفحه‌نمایش 15 اینچی بهترین است. در آخر لپ‌تاپ با صفحه‌نمایش بالاتر از 15 اینچ، مانند 16 یا 17 اینچ، سنگین بوده و به‌سختی در یک کوله‌پشتی حمل می‌شود.


وزن لپ‌ تاپ مهندسی

بهترین گزینه خرید لپ‌تاپ برای مهندسی آنهایی هستند که از نظر وزن زیر 2 کیلوگرم هستند. چون بیشتر افرادی که از لپتاپ مهندسی استفاده می‌کنند نیاز به جابه‌جایی و حمل لپ‌تاپ خود دارند. پس وزن سبک از ویژگی‌های مهم لپ‌تاپ مهندسی است.


عمر باتری لپ‌ تاپ مهندسی

عمر باتری لپ‌ تاپ مهندسی

یک ویژگی اصلی در تعیین  قیمت لپ‌تاپ‌های مهندسی عمر باتری آنها است. به زبان ساده تنها لپ‌تاپ مهندسی مناسب است که حداقل 8 ساعت عمر باتری داشته باشد. همچنین 10 ساعت بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید تهیه کنید و برخی از آنها می‌توانند تا 16 ساعت عمر باتری داشته باشند. توصیه ما این است که هر چه عمر باتری بیشتر باشد، بهتر است.

بعد از خرید هر لپ‌تاپی، باتری اولین چیزی است که زودتر از بین می‌رود. ازآنجاکه باتری لپ‌تاپ‌ها لیتیومی هستند، به این معنی که ظرفیت آنها با هر چرخه شارژ کاهش می‌یابد. به‌عنوان‌مثال، اگر بتوانید عمر باتری 10 ساعته داشته باشید، ظرف چند سال به 8 یا 7 کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که باید از لپ‌تاپ‌هایی با عمر باتری کم اجتناب کنید؛ زیرا معمولاً کمتر از آنچه توصیه می‌شود به شما کار می‌دهند.


کلام پایانی

بهترین لپ‌تاپ‌های بازی امروزی اغلب برای اجرای نرم‌افزار‌های سنگین مناسب هستند، زیرا با کارت‌های گرافیک مجزا، پردازنده‌های مرکزی قدرتمند، و حافظه و فضای ذخیره‌سازی زیاد ساخته شده‌اند. پس علاوه بر همه ویژگی‌های گفته شده برای خرید لپ‌تاپ مهندسی می‌توانید روی لپ‌ تاپ‌ های گیمینگ نیز حساب باز کنید. حالا انتخاب کنید که کدام لپ‌تاپ مهندسی برای شما مناسب‌تر است. در این صورت قیمت لپ‌تاپ‌ مهندسی بسته به عوامل گفته شده و نوع لپ‌تاپ می‌تواند تغییر کند.

لپ تاپ های مهندسی

تلفن تماس جهت سفارش 09136831001
نمایش سریع

لپ تاپ 15 اینچی هوآوی مدل Matebook D15 2021

تماس بگیرید

هواوی به یک فروشنده لپ تاپ ثابت در دنیا تبدیل شده است (حداقل در خارج از ایالات متحده) ، و سال گذشته MateBook X Pro (2020) و MateBook D 15 (2020) هر دو مورد استقبال بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان قرار گرفتند.حال این بار هوآوی تصمیم گرفته تا با سری جدید Matebook های خود که مجهز به جدیدترین پردازنده های اینتل میباشند,به رقابت خود در بازار نوت بوک ها..

نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook K513EQ-BN386 2021

34,490,000تومان

بررسی لپ‌ تاپ K513EQ i7 کالاهای سری VivoBook ایسوس به‌خاطر طراحی زیبا، ظرافت بالا، وزن پایین و  البته قدرت مناسب همیشه برای مخاطبان رشته‌های فنی مهندسی و افرادی که جابه‌جایی زیادی دارند گزینهٔ  مناسبی بوده است.یکی از جدیدترین مدل انواع لپ‌ تاپ ایسوس در این خانواده لپ‌تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook K513EQ i7 2021  است که در او..

نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook R1502ZA-BQ708 2022

28,190,000تومان

 کالاهای سری VivoBook ایسوس به خاطر طراحی زیبا , ظرافت بالا ,وزن پایین و  البته قدرت مناسب همیشه  برای مخاطبان رشته های فنی مهندسی و افرادی که جابه جایی زیادی دارند گزینه ی  مناسبی بوده است.یکی از جدید ترین مدل های ایسوس در این خانواده Asus VivoBook R1502ZA 2022  است که در اواخرسال 2022 میلادی معرفی شد.جنس بدنه As..

نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook R565EP-BQ447 2021

27,290,000تومان

 کالاهای سری VivoBook ایسوس به خاطر طراحی زیبا , ظرافت بالا ,وزن پایین و  البته قدرت مناسب همیشه  برای مخاطبان رشته های فنی مهندسی و افرادی که جابه جایی زیادی دارند گزینه ی  مناسبی بوده است.یکی از جدید ترین مدل های ایسوس در این خانواده Asus VivoBook R565EP 2021  است که دراوایل سال 2021 میلادی معرفی شد.جنس بدنه Asu..

نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل VivoBook R565EP-BQ460 2021

29,690,000تومان

کالاهای سری VivoBook ایسوس به‌خاطر طراحی زیبا , ظرافت بالا، وزن پایین و  البته قدرت مناسب همیشه  برای مخاطبان رشته‌های فنی مهندسی و افرادی که جابه‌جایی زیادی دارند گزینهٔ  مناسبی بوده است.یکی از جدیدترین مدل‌های این خانواده لپ‌تاپ ایسوس R565EP i7 است که در اوایل سال 2021 میلادی معرفی شد.بررسی لپ تاپ ایسوس R565EP i7جنس بدنه لپ‌تاپ ایس..

جدید
نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل ZenBook Pro UM535QE-KY241 OLED 2022

48,490,000تومان

کمپانی ایسوس یکی  از کمپانی‌های شناخته شده در عرصهٔ تولید لپ‌تاپ‌ها و اولترا بوک‌های جهان است که در سراسر جهان طرف‌داران زیادی دارد. معروف‌ترین اولترا بوک‌های این کمپانی سری Zenbook هستند. علاوه بر ظاهر بسیار زیبا و باریک این اولترا بوک‌ها، نکات طراحی بسیار خلاقانه با امکانات خاص زیادی دارند که ایسوس هرسال در جشنوارهٔ سالانهٔ reddot award..

جدید
نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل Ideapad 3 2021

27,390,000تومان

لپ‌تاپ لنوو ideapad 3 i7 جزء سری‌های میان‌رده شرکت لنوو قرار دارد و در حال حاضر جدیدترین لپ‌تاپ 15 اینچ سری  این شرکت در بازار کشور محسوب می‌شود که در سال 2021 رونمایی گردید. این لپ‌تاپ با سخت‌افزار مناسب و وزن سبک، مناسب امور روزمره، خانگی، گرافیکی و مهندسی متوسط است.بررسی لپ تاپ لنوو ideapad 3 i7قبل از انتخاب لپ‌تاپ مناسب خود حتماً ابتدا بود..

جدید
نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل Ideapad 3-15IAU7 2022

24,390,000تومان

لپ تاپ Lenovo Ideapad 3 2022 جزو سری  میان رده شرکت لنوو قرار دارد که باقیمت رقابتی و قدرت سخت افزاری مناسب به یکی از محبوب ترین سری دستگاه های کمپانی لنوو تبدیل شده است. در حال حاضر جدیدترین لپ تاپ 15 اینچ سری  Lenovo Ideapad 3 2022 این شرکت در بازار کشور محسوب می شود که در سال 2022 رونمایی گردید. این لپ تاپ..

نمایش سریع

لپ تاپ 15.6 اینچی لنوو مدل Ideapad 5-15ITL05 i7 2021(فلزی)

31,990,000تومان

لپ‌تاپ لنوو  ideapad 5 15itl05 i7 جزء سری‌های میان‌رده شرکت لنوو و در حال حاضر جدیدترین لپ‌تاپ 15 اینچی این شرکت در بازار کشور محسوب می‌شود که در سال 2021 رونمایی گردید.بررسی لپ تاپ   Lenovo IdeaPad 5 15ITL05 i7لپ‌تاپ لنوو ip5 15ITL05 i7 شاسی لوکس‌تر و به‌نوعی تکامل‌یافته سری IdeaPadهای قبلی محسوب شده و از تفاوت‌های این دو مدل می‌توا..

تلفن تماس جهت سفارش 09136831001
نمایش سریع

لپ تاپ 13.9 اینچی هوآوی مدل Matebook XPRO +(پک ویژه)

تماس بگیرید

پس از تولید گوشی‌های متنوع و موفقیت بسیار زیاد، هوآوی به بازار تولید لپ‌تاپ هم وارد شد. اولین لپ‌تاپ این شرکت با نام «میت‌بوک ایکس پرو» (MateBook X Pro) از نظر طراحی شباهت بسیار زیادی به مک‌بوک پروهای اپل دارد. سخت‌افزار این دستگاه برای کارهای مالتی‌مدیا اسمبل شده است. جدیدترین نسل پردازنده‌های کم‌مصرف اینتل، یعنی نسل دهم، با مدل 10510U و ..

تلفن تماس جهت سفارش 09136831001
نمایش سریع

لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل VivoBook Pro N7400PC OLED 2021

تماس بگیرید

کمپانی ایسوس بعد از گذشت بیشتر از 3 سال از توقف تولید خانواده ی بسیار محبوب و قدرتمند سری N ,در واپسین ماه از سال 2021 میلادی از بازگشت این خانواده ی دوست داشتنی و خاص خبر داد.ایسوس طبق روال قبل خانواده ی N را در دسته ی Vivobook Pro قرار داده و قابلیت هایی از جمله یک دستگاه با طراحی بسیار زیبا و بدنه فلزی,قابل حمل و سبک,قدرت سخت افزاری بسیار بالا د..

تلفن تماس جهت سفارش 09136831001
نمایش سریع

لپ تاپ 14 اینچی هوآوی مدل Matebook D14 2020

تماس بگیرید

بررسی لپ تاپ HUAWEI MateBook D14 2020 HUAWEI MateBook D 14 از لپ تاپ‌های 14 اینچی سال 2020 هواوی است که از صفحه نمایش IPS با حاشیه‌های نازک با اندازه تنها 4.8 میلی متر بهره می‌برد. این لپ تاپ با دارا بودن صفحه نمایش FullView برای خلق تجربه‌ای سینماتیک از تماشای فیلم و مالتی مدیای حرفه‌ای طراحی شده است. گفتنی است که این لپ تاپ در دو پی..

تلفن تماس جهت سفارش 09136831001
نمایش سریع

لپ تاپ 14 اینچی هوآوی مدل Matebook D14 2020+(پک هدیه)

تماس بگیرید

شامل یک پک هدیه ویژه: بررسی لپ تاپ HUAWEI MateBook D14 2020 HUAWEI MateBook D 14 از لپ تاپ‌های 14 اینچی سال 2020 هواوی است که از صفحه نمایش IPS با حاشیه‌های نازک با اندازه تنها 4.8 میلی متر بهره می‌برد. این لپ تاپ با دارا بودن صفحه نمایش FullView برای خلق تجربه‌ای سینماتیک از تماشای فیلم و مالتی مدیای حرفه‌..

در انبار(موجود)
نمایش سریع

لپ تاپ 15 اینچی هوآوی مدل Matebook B3-520 2022

تماس بگیرید

هواوی به یک فروشنده لپ‌تاپ ثابت در دنیا تبدیل شده است (حداقل در خارج از ایالات متحده)، و سال گذشته MateBook X Pro (2020) و MateBook D 15 (2020) هر دو مورد استقبال بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان قرار گرفتند. حال این بار هوآوی تصمیم گرفته تا با سری جدید Matebookهای خود که مجهز به جدیدترین پردازنده‌های اینتل هستند، به رقابت خود در بازار نوت‌بوک‌ها ب..

تلفن تماس جهت سفارش 09136831001
نمایش سریع

لپ تاپ 15 اینچی هوآوی مدل Matebook D15 2021

تماس بگیرید

هواوی به یک فروشنده لپ تاپ ثابت در دنیا تبدیل شده است (حداقل در خارج از ایالات متحده) ، و سال گذشته MateBook X Pro (2020) و MateBook D 15 (2020) هر دو مورد استقبال بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان قرار گرفتند.حال این بار هوآوی تصمیم گرفته تا با سری جدید Matebook های خود که مجهز به جدیدترین پردازنده های اینتل میباشند,به رقابت خود در بازار نوت بوک ها..

نمایش 1 تا 15 از 23 (2 صفحه)